Archiwum artykułów 2007

[18.04.2007.] Polecam analizę dotyczącą problemu wykonywania znieczulenia u pacjenta w sytuacji, gdy inny anestezjolog uzyskał zgodę na wykonanie tego znieczulenia. Czy zgoda na wykonanie znieczulenia i ryzyko z nim związane jest powiązana z konkretnym lekarzem? Odpowiedzi - w dziale Prawo. Polecam na Forum omówienie Szkoły Anestezji Regionalnej BBrauna. Okazuje się, że nie wszystko złoto, co się świeci. Tradycyjnie zapraszam do dyskusji.

[30.03.2007.] Polecam Waszej lekturze komunikat ZG ZZA, dział Prawo. Proponuję po uważnej lekturze wydrukować go i wywiesić na drzwiach bloku operacyjnego i dyżurki...
  
[24.03.2007.] Szanowni Anestezjolodzy - Informatycy! Mam dla Was niebywała gratkę! Pierwszy w Polsce program do prowadzenia administracji pacjenta przystosowany do działania w warunkach polskich OIT-ów. Zawdzięczamy go Piotrowi! Czapki z głów Panie i Panowie! Program jest dostępny do pobrania po wejściu na Forum: Forum > Intensywna Terapia > Dyskusja Ogólna > Wątek "ZSYP - program do administracji na OIT" Piotr oczekuje Waszych propozycji pytań i sugestii dot. programu. Dalsze szczegółowe informacje po wejściu na Forum Dyskusyjne.
  
[20.03.2007.] Polecam wam wspaniały wywiad z profesorem Antonim Dziatkowiakiem, warto przeczytać...
  
[19.03.2007.] Admin gratuluje wszystkim szczęśliwcom, którzy przeszli przez test specjalizacyjny w sobotę. Jego wyniki są tutaj. Może ktoś opowie, jak było? Łatwiej , czy trudniej niż w poprzednich latach? Z ciekawostek: był to ostatni egzamin, w którym można było jeszcze zdawać "starą" dwójkę" Od soboty w naszej specjalizacji obowiązuje system jednostopniowy. Albo jesteś specjalistą po zdaniu egzaminu, albo nie ;) Zapraszam raz jeszcze na Forum Dyskusyjne!
  
[24.02.2007.] Są już wyniki naszej ankiety dotyczącej zarobków polskich anestezjologów w 2007 roku. Ogólne wnioski są raczej niewesołe: nawet 130% podwyżka Religi nie zdoła zatrzymać w kraju anestezjologa, który zarabia 2800 PLN na miesiąc. Inne porównania są dostępne tutaj.
  
[15.02.2007.]Jak położyć polską transplantologię, a właściwie jej cześć zajmująca się donacją na łopatki? Przepis już chyba wszyscy znamy... Żal mi tylko tych lekarzy, którzy ufnie harowali przy donacjach narządów, żeby Garlicki i jemu podobni mogli mieć z tego kasę... A za kilka miesięcy prof. Sadowski z Krakowa z estymą i przejęciem wielkim ogłosi światu, że ilość pobrań narządów dramatycznie spadła... To chyba już najwyższa pora na wyresetowanie mafii profesorosko-ordynatorskiej... Każdy z nas, na dole, zajmujących się pobraniami narządów będzie się zastanawiał, czy jego trud pracy przy donacji nie zostanie zmarnowany. A rozmowy z rodzinami pacjentów, jedne z najtrudniejszych rozmów w medycynie, staną się jeszcze cięższe... Obawiam się, że Walentynki 2007 roku długo się jeszcze będą odbijały czkawką w polskiej transplantologii... 
   
[06.02.2007.] Czy jesteś przygotowany do strajku lekarzy? Odpowiedz sobie na kilka trudnych pytań!
  
[18.01.2007.] Uproszczony sposób logowania się do Forum. Od dzisiaj wystarczy kliknąć w link Forum obok.

[04.01.2007.] Lawina ruszyła - lekarze z Oświęcimia składają pozwy o godziny nadliczbowe: