USG w anestezjologii

Anestezjologia Regionalna PL

Jeden z bardziej wartościowych serwisów dotyczący wykorzystnia USG w anestezjologii. Polecam!

Criticalusg

 Z przyjemnością informuję, ze powstała nowa, polska strona Sekcji USG i Echo PTAiIT dotycząca zastosowania USG w anestezjologii i intensywnej terapii. Znajduje się pod łatwym do zapamiętania adresem www.criticalusg.pl
Autorzy serwisu piszą: "Dołożyliśmy olbrzymich starań, aby strona służyła edukacji anestezjologów w zakresie różnych aplikacji USG przydatnych w naszej specjalności. (...) Strona wciąż się tworzy. Na razie funkcjonuje głównie część „intensywna”. USG w anestezji regionalnej  za kilka tygodni. Dostęp do wszystkich materiałów jest wolny. Stronę można oglądać również ze smartfonów."

 

USGRA Web Hong Kong

Omówienie wszystkich podstawowych bloków wykonywanych w obrębie kończyny górnej i dolnej. Zaletą strony jest obszerny rozdział poświęcony wykonywaniu znieczuleń z użyciem USG u dzieci. Zawiera również ciekawa prezentację dotycząca metod naucznia ultrasonografii w anestezjologii.

 

 

 

 

 

Sonic Nerve Block

Moim skromnym Ultrasonografia w anestezjologii:  Sonic Nerve Block.zdaniem najładniejsza pod względem graficznym strona www dotycząca blokad nerwów i splotów pod kontrolą USG. Nie wymaga rejestracji, ładny przejrzysty układ treści. 

USRA

Wielce dużo materiałów edukacyjnych. W tym ciekawy przepis, jak zrobić z kawałka świeżej wieprzowiny ultrasonograficznego fantoma do treningu wbijania igły ;)

 

 

 

 

 

 

Neuraxiom

Zaletą tego serwisu jest przedstawienie stosunków topogrficznych Neuraxiomw postaci kolorowych schematów. Omówione jest potępowanie przy większości wykonywanych blokad nerwów obwodowych.


 

Ultrasound Guide Nerve Block 

NYSORA

Tej strony żadnemu szanującemu się anestezjologowi ;) przedsawiać nie trzeba. Dla każdego anestezjologa-fana blokad nerwowych jest ona od szeregu lat prawdziwą kopalnią prakycznej wiedzy o blokadach nerwów obwodowych.


 

Sonosite

Sonosite to strona jednego z bardziej znanych producentów sprzętu USG. SonositePod jedną z zakładek znajduje się obszerny tutorial poświęcony wykonywaniu różnego rodzaju blokad nerwów obwodowych pod kontrolą USG. Uwaga: aby przeglądać tutoriale należy się uprzednio zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna. 

Algo-Sonic

Kolejny portal poświęcony wykonywaniu blokad pod kontrola USG

DHMC

 

http://www.anesthesia-analgesia.org/content/104/5/1265.full

http://www.raeducation.com/

http://www.sonoplexusa.com/videoh.html