Airtraq

 

Airtraq to jeden z całej gamy videolaryngoskopów, które pojawiły sie ostatnio na rynku. Jest dostępny również i w Polsce, sprzedażą zajmuje się pewna firma z Warszawy. Cena jest zaskakująco niska, bo wynosi około 150 PLN. sprzęt jest jednorazowy, ale od czego polska pomysłowość i ułańska fantazja ;) Zasadniczo jedynym czynnikiem ograniczającym żywotność tego urządzenia w polskich warunkach jest bateria, która wystarcza na 60 minut nieprzerwanego świecenia airtraqa. Niestety, nie da sie jej wymienić domowymi sposobami, bowiem urządzenie stanowi jedną całość: łyżka + optyka + bateria. Po wyczerpaniu się baterii należy wyrzucić po prostu do kosza.

Tutaj znajduje się świetny, o bardzo duzym wymiarze praktycznym artykuł dra Tomasza Gaszyńskiego o różnych, alternatywnych metodach uzyskiwania drozności dróg oddechowych podczas trudnej intubacji. Polecam lekturę! Przeczytaj również o masce air-Q.

Zobacz sobie poniżej na prezentację dotycząca trudnych dróg oddechowych. Ta sama prezentacja widoku full screen jest dostępna tutaj.
 08 października 2011