Strona dla pielęgniarek anestezjologicznych
 

 

Wstęp

Jola napisała w Księdze Gości: "Drodzy anestezjolodzy, korzystam z waszych doświadczeń i wiedzy. Przykro mi bardzo, że tak mało pamiętacie o nas, pielęgniarkach. Tak często osiągamy sukces wspólnymi siłami..."

Dlatego strona poniższa jest  przeznaczona wyłącznie dla Was, pielęgniarek anestezjologicznych, bez których nie moglibyśmy się przecież obyć...

To co się tutaj znajdzie, albo powinno znaleźć zależy tylko od Was (napiszcie, o czym chciałybyście poczytać!) i od mich kolegów, którzy mam nadzieje odpowiedzą na Wasze propozycje. W każdym bądź razie gościnne strony Polanestu są również i do Waszej dyspozycji! 

 

Gdzie szukać materiałów edukacyjnych?

Na dobry początek postanowiłem napisać, gdzie można znaleźć ciekawe materiały edukacyjne przeznaczone dla pielęgniarek w polskim internecie. Adresy są w Katalogu Stron.

1.) Na pierwszym miejscu poleciłbym serwis kol. Szymona Maternika - znajdują się tam mat. dotyczące anestezji regionalnej, a zwłaszcza dot. anestezji zo. Także ciekawe zestawienie najczęściej popełnianych błędów przy chorych na OIT.

2.) w serwisie Toksykologia znajdują się ciekawe materiały dotyczące opieki nad wkłuciami centralnymi, jak również materiały dot. pielęgnacji chorych nieprzytomnych w OIT.

3.) W części Polanestu zatytułowanej 'Użytki" znajduje się kilka przydatnych schematów postępowania - do wydrukowania i zawieszenia.

4.) w części Polanestu "edukacja" jest strona poświęcona bólowi pooperacyjnemu - warto się z nią zapoznać...

5.) W Klubie Anestezjologa w części zatytułowanej "Rutyny" jest opisany sposób przygotowania pacjenta do zakładania wkłucia centralnego.

 

Kurs: pielęgniarstwo anestezjologiczne i w intensywnej terapii
Organizator: Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Zgłoszenia: przyujmowane sa do 28.08.2003. Początek kursu: 27.09.2003. Kontakt: esurowka@cm-uj.krakow.pl