Subiektywny wybór stron anestezjologicznych

Szpital bez bólu

Inicjatywa PTBB i opolskich anestezjologów propagująca prawidłowe leczenie bólu pooperacyjnego. Na stronie znajduje się zalecenia 2014 leczenia bólu pooperacyjnego leczenia bólu. Link.

CEEA Polska

Strona ośrodka poznańsko-bydgoskiego CEEA (dawniej FEEA).

Strona dra Waldemara Machały

Strona informacyjna dra Waldemara Machały a na niej interesujący artykuł dot. anestezji na małych przepływach. Artykuł jest napisany prostym językiem i jest w swej formie i układzie bardzo przejrzysty. Dowiesz się tutaj, co jest niezbędne do uprawiania anestezji na małych przepływach, jakie są jej zalety, jakie czekają Cię pułapki. Polecam - jedna z najbardziej wartościowych polskich stron o tematyce anestezjologicznej!

Oddział Roztoczański PTAiIT

Strona Oddziału Roztoczańskiego PTAiIT w Lublinie. Nieco (96) materiałów szkoleniowych w *pdf. Wymaga logowania poprzez rozwiazanie zagadek anestezjologicznych.

Anestezjologia i Ratownictwo

Nowe pismo anestezjologiczne. Jest nieco materiałów edukacyjnych; są również materiały "społeczne" Zasługuje na uwagę. Życzymy powodzenia!

Www.porty.info.pl

Serwis informacyjny o portach dożylnych przygotowany dla pacjentów. W wydzielonej części (wymagającej akceptacji dostępu przez admina) informacje dla lekarzy i pielęgniarek: o portach, powikłaniach, standardach postępowania oraz forum.

Ból

Zbiór archiwalnych numerów kwartalnika Ból. Na polecenie zasługują pliki *pdf, w których są zawarte materiały z konferencji ESRA 2003 w Pułtusku. Znajdziecie tam m.in. kompletne wytyczne zew.oponowego znieczulenia porodu. Tylko wprowadzać w życie. Interesujący jest również artykuł o dostawowym podawaniu morfiny. Polecam.

Studenckie Kolo Naukowe Przy AM Gdańsk. Szereg bardzo fajnych prezentacji w formacie Power Point. Chcemy więcej!

Zw. Zawodowy Anestezjologów.

Strona www. związku zawodowego. Wyraźny zastój na stronie, od dłuższego czasu :(

Polska Rada Resuscytacji

Serwis zawiera spis kursów ALS oraz dane teleadresowe PRR. Możesz tutaj zamówić również przetłumaczone wytyczne resuscytacji ERC 2005.

Morfeusz 2001

Niekomercyjny, anestezjologiczny serwis edukacyjny dla pacjentów omawiający różne rodzaje znieczuleń w medycynie zabiegowej (chirurgia, ortopedia, ginekologia...), postępowanie z pacjentem w okresie przed i po operacji, leczenie przeciwbólowe itp. Omówione są także znieczulenia porodów. Serwis zawiera listę polskich szpitali prowadzących porody w znieczuleniu zewnątrzoponowym.

Valid XHTML 1.0 Strict